Aktywny wypocznek – kluczem do pełnego zdrowia.

Co-w-mieście-rW dzisiejszych czasach niepokojącym zjawiskiem które dotyka nasze społeczeństwo jest ogromna ilość zażywania różnego rodzaju tabletek zarówno przeciwbólowych jak i tzw. suplementów odżywczych.W dużym stopniu odpowiedzialne za te niekorzystne statystki są kampanie reklamowe w których producenci leków przekonują nas że ich produkty rozwiążą wiele naszych problemów zdrowotnych i że będziemy  pełni energii i zapału do życia.

Uważamy ze tabletki przeciwbólowe w znacznym stopniu są wstanie uśmierzyć ból np. głowy, zęba, bule mięśniowe , twierdzimy także że tabletki tego typu są bardzo pomocne ale w odpowiednich ilościach.Wiele ludzi ma problemy z ograniczaniem  zażywania ich ,wpadając w nałóg co odbija się na ich zdrowiu.

W tym artykule postaramy się przedstawić  wam przyjemny i aktywny sposób na poprawę kondycji naszego organizmu.Systematyczne uprawianie sportów to najlepsze rozwiązania aby uniknąć wielu schorzeń.Siedzący tryb życia do którego w większości jesteśmy zmuszeni poprzez wykonywanie codziennych zajęć negatywnie wpływa na nasz nastrój a także organizm. Jednym z najdobitniejszych argumentów jest skolioza(skrzywienie kręgosłupa potocznie nazywane „bocznym skrzywieniem kręgosłupa” , lecz jest to błędna nazwa ponieważ skolioza jest  skrzywieniem trójpłaszczyznowym. Aby wada kręgosłupa mogła być stwierdzona jako skolioza musi przekroczyć 10 procent w płaszczyźnie człowieka ) która wynika właśnie z siedzącego trybu życia. Specjaliści alarmują że pacjentów z wadami kręgosłupa przybywa z roku na rok.

Aktywny tryb życia jest najlepszym rozwiązanie  aby uniknąć wcześniej wspomnianych wad postawy a także wpływa pozytywnie wpływa na układ oddechowy, krwionośny a także układ ruchu .Badania przeprowadzone na grupie ludzi którzy od dłuższego czasu regularnie uprawiają różnego rodzaju sporty  pozwoliły stwierdzić że proces starzenia się organizmu następuje wolniej właśnie u ludzi którzy aktywnie spędzają wolny czas.

Przeprowadzony eksperyment pozwolił także stwierdzić że zawartość cholesterolu we krwi uczestników badania w dużym stopniu się zmniejszyła co redukuje ryzyko wystąpienia miażdżycy oraz zawału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>